Poliisi jatkaa Sastamalan Karkussa rakenteilla olleen omakotitalon tulipalon tutkintaa. Rikosnimikkeenä on törkeä vahingonteko. Talo paloi keskiviikkona aamuyöllä.
Tapahtumapaikalla poliisi on suorittanut teknisen tutkinnan. Tutkinta jatkuu selvittämällä ympäristön havaintoja.
Poliisi toivoo, että henkilöt, joilla on jotain havaintoja asiaan liittyen, ottaisivat yhteyttä Sastamalan poliisiasemalle puhelinnumeroon 0295 415 027.
Ei ole ihme, että vakuutusmaksut nousevat!
Ei ne vakuutukset aina kaikkea korvaa. Näin kävi mm eräälle tuttavaperheelleni. Ns. rintamamiestalo paloi niin, että jäi vai seinät pystyyn. Vakuutus korvasi vain 40 000 euroa. Tällä summalla ei nykyaikaista taloa enää rakenneta. Ts. talosta tuli palon jälkeen uudenveroinen.
Kateus on kamala tauti. Joko kateuspäissään pistänyt toisten unelman tuhkaksi? Voi saatana, kun kiinni sais ja …
Karkun pakolaiset polttanu
Ei ole tähän tekoon motiivia heillä..
Syyriassa seki kuuluu varmaan kulttuurii
Vai kuuluisiko paikalliseen kulttuuriin kostaa, kun jää jotain hampaankoloon? Vinkvink.. 🙂
“Poliisi jatkaa Sastamalan Karkussa rakenteilla olleen omakotitalon tulipalon tutkintaa.Rikosnimikkeenä on törkeä vahingonteko.”
Olisiko syytä lopettaa se tutkinta jos se on rikos niin kuin alueviestissä lukee.