Kontionkatu suljettu tiistaina – rehtori toivoo malttia liikenteeseen

Varilan koulun rehtori Juha Marttila toivoo malttia liikenteeseen ensi viikon tiistaina, kun koulun läheisyydessä tehdään uuden koulun viemäröintitöitä.

”Rakennustöiden vuoksi Kontionkatu suljetaan koko päiväksi tiistaina 27. marraskuuta välillä Narvantien risteys ja Hirvitien risteys. Tämä kannattaa autoilijoiden huomioida”, hän sanoo.

Tie suljetaan todennäköisesti jo varhain aamulla kello seitsemän maissa. Kiertotie on Linjakadun kautta.

Kontionkadun kevyenliikenteenväylä on käytössä.

Kuvaan on merkitty punaisella suljettu tieosuus ja vihreällä kiertotie Linjakadun kautta.
  • Kulkija

    Malttia kaipaisin myös niiltä kuorma-auto kuljettajilta jotka joka ikinen päivä siinä menevät edestakaisin, aika kiva on vauhti ja vilkutkaan ei aina toimi. Kuitenkin muitakin kulkevia on, vielä koulun lähellä. Samoin se järkyttävä pöly mikä nousee tiestä kun autot ajaa kun tuli kuivempaa, voisi sillekin asialle jotain tehdä. Pahempaa kun keväisin ennen kuin kadut siivotaan. Hyvä asia saada uusi koulu, mutta näihin asioihin myös huomio.

    • Nimetön

      Samaa olen seurannut. Hirrrrveetä haipakkaa isot autot suhaa ees taas. Ja pöly on ihan kamala. Hieman malttia kuorma-autoilijoille, mutta hyvä on kun uusi koulu rakennetaan

    • Naapuri

      Aivan samaa mieltä. Turvallisuudesta ei tietoakaan. Ja pöly… Äh. Luojalle Kiitos, ettei ole kesä. Ulkona ei voisi olla lainkaan. Mutta hyvä että saadaan uusi koulu.

    • Nimetön

      paikallisliikenne saa tunkee autonsa vi##uun kraupulaisia kuskeja kaikki tyyni

  • Nimetön

    Samaa olen seurannut. Hirrrrveetä haipakkaa isot autot suhaa ees taas. Ja pöly on ihan kamala. Hieman malttia kuorma-autoilijoille, mutta hyvä on kun uusi koulu rakennetaan

Kommentointi ei ole käytössä.