
Sastamalalais-huittislainen kaksikko Toni Vahela ja Timo Haavisto otti viikonloppuna kultaa beach volleyn SM-kilpailuissa Tampereella. Ottelut pelattiin Tampereella.
Lauantain puolivälierässä Vahela ja Haavisto kukistivat Jarmo Viljamaan ja Juha-Matti Mäki-Valtarin 2-0. Samoin luvuin kaatuivat välieräottelussa Petri Parviainen ja Teppo Pulkkinen.
Sunnuntain finaalissa vastassa oli kaksikko Jaakko Keskitalo ja Harri Suonikko. Toni Vahela ja Timo Haavisto voittivat ensimmäisen erän 21-16 ja toisen 23-21. Näin ottelutulokseksi kirjattiin Vahelalle ja Haavistolle puolivälierästä ja välierästä tutut luvut 2-0.
Toni Vahelalle ja Timo Haavistolle beach volleyn SM-kulta on neljäs. Loppuottelussa he pelasivat kuudetta kertaa peräkkäin.
Kommentointi ei ole käytössä.