Satakunnassa jokien pinnat ovat vielä korkealla, mutta laskevat Tulvakeskuksen mukaan tavanomaiselle tasolleen viikon aikana. Kokemäenjoen vesistöalueella Loimijoen virtaama kasvoi viikonloppuna, kun sää oli lauha ja sateinen. Pakastumisen myötä virtaama on kääntynyt laskuun.
KAUPALLINEN YHTEISTYÖ
Uusimmat artikkelit
- VaLePa puristi voiton oululaisista: “Kaunista se ei ollut”
- Koulun vanhempainyhdistys tarjosi piristystä perjantaihin – marraskuussa soi jälleen Sylvää sydämessä
- Yhdistysten pankkipalvelujen kustannuksiin helpotusta – OP Satapirkka: “Kertoo paikallisuuden merkityksestä”
- Suosittu pyhäinpäiväviikon tapahtuma järjestetään tänä vuonna Kiikoisissa – “Valopolun toivotaan tuovan iloa ja valoa”
- Ella Lehikoisella onnistunut debyytti maajoukkueessa, Suomi EM-lopputurnaukseen
Tuoreimmat kommentit
- Markiisi: "Hyvä päätös oli."
- Markiisi: "Juu oikea päätös. Joku muu taho voi tukea ja suojella. Jos haluaa."
- Jerry: "Yhtiö tehnyt reilut kahden miljoonan investoinnit viime vuonna. 2025 tulos oli reilusti pakkasella...."
- janne: "Tekoälykuvan käyttö lehtijutussa on mielestäni mautonta ja äärimmäistä laiskuutta. Melkein samalla v..."
- Omituinen höpöttäjä: "Mikä ihme tuo nyt on kun nuo verkostosaneeraukset tehdään tuntitöinä. Koneet seisoo ja porukka juoru..."
- Joku: "Jo nyt yksi Suomen kalleimmista. Hyvää työtä ajatte loputkin asukkaat muuttamaan."







