Kuka teki ilkivaltaa autokorjaamolla?

Keitä on kuvassa?

Sastamalalaisella Tyrväänkylän AD-autokorjaamolla tehtiin ilkivaltaa keskiviikon ja torstain välisenä yönä kello kahden aikoihin. Sarkiantiellä hämärähommissa liikkuneen mieskaksikon liikkeet tallentuivat kiinteistön valvontakameraan.

Yrittäjä Markus Järvensivun mukaan miehet repivät sähköjohtoja irti kiinteistön seinästä. Ilkivalta harmittaa Järvensivua siinä määrin, että hän jakoi valvontakameran kuvat sosiaalisessa mediassa.

“Miesten tekemä kepponen oli sen verran hauska, että haluaisimme kovasti tietää keitä kuvassa esiintyvät henkilöt ovat. Jos satut tunnistamaan nämä kuutamotyöläiset, niin olisin enemmän kuin iloinen tiedoista. Viestiä voit laittaa niin minulle Facebookin kautta kuin suoraan virkavallalle.”

AD autokorjaamo ei ole aiemmin ollut ilkivallan kohteena.

Lisää kuvia:

  • Nimetön

    Ei mitään pikkupoikia, uskoisin olevan noin 30 vuotiaita olemuksesta päätellen, harmi ettei kuvasta oikein saa selvää vaikka suurentaa.Onko peräkärry miesten jos on kannattaisi katsoa muita mahdollisia sastamalan huittisten alueen kameroita voisi tunnistaa autosta.

    • Nimetön

      Niiiin…….oli varmaan Telilän miehet töissä keskellä yötä ja ihan kiinteistön omistajan tilaama työ,ei vain muistanut koko asiaa.Näkeehän sen noista kuvista ettei ole sekopäitä!

      • Nimetön

        Aika asiatonta julkisella palstalla moittia paikallisia yrityksiä.

  • Marihuo...

    Täysjärkisethän repii sähköjohtoja seinistä yöt pääkseen??

  • Nimetön

    Luulivat repivänsä valvontakameroiden ja liiketunnistimien kaapeleita. Koulutus kesken, kun eivät tunnista oikeita piuhoja saati tiedä, että kaapeleiden repiminen aiheuttaa heti hälytyksen, jos murtosuojaus on ammattilaisen tekemä. Mutta kyllä pojat oppivat nämäkin jutut sitten rikollisten ammattikorkeakoulussa, vankilassa.

  • Nimetön

    Äkkiä katottuna näyttäis Sipilältä sehän tekee kansalle pahaa.

  • Karuna

    Caruna laittaa kaapelit maahan.Lienee carunan liettualaisia vuokratyömiehiä.Kikyloikka on työllistänyt heidät,kysykää vaikka SIPILÄISKÄLTÄ.

  • Nimetön

    20:37
    🙂 Huumor miehii 🙂
    Oletko muuten huomannut, että käytät melko vulgääria kieltä?

Kommentointi ei ole käytössä.