
Kiikoisten seurantalolla pidetään ensi sunnuntaina 13. maaliskuuta hyväntekeväisyyskonsertti Ukrainan hyväksi.
Esiintyjinä ovat ainakin Pelimannipiiri, Igorin mieskuorot Multakurkut Mouhijärveltä ja Souvarit Suodenniemeltä, Jukka Ritasen Keittiökööri, Kirsi Viitala ja Erkki-Jussi Koivuluoma, Juha-Pekka Boelius Kauvatsalta ja Eläkeliiton Kiikoisten osaston runopiiriläisiä.
Konserttiin on vapaa pääsy, kahvitarjoilun yhteydessä on vapaaehtoinen maksu, jonka tulot suoritetaan lyhentämättömänä SPR:n Kiikoisten osaston kautta Ukrainan katastrofirahastoon.
“Osallistutaan yhteisöllisesti pienellä panoksellamme Ukrainan kansan auttamiseen, tule mukaan”, järjestäjät kannustavat.
Mukana järjestelyissä SPR:n Kiikoisten osasto, Kiikoisten Kotiseutuyhdistys, Eläkeliiton Kiikoisten yhdistys, Sastamalan Opiston piirejä, Kiikoisten Nuorisoseura ja yksityisiä esiintyjiä, leipoen ja talkoin mukana olevia.