“Jatkan yhteiskunnallista vaikuttamista kansanedustajana”, kertoo Arto Satonen

Arto Satonen
Arto Satonen. Kuva: Pirjo Tuominen / Compic / Eduskunta.

Sastamalalainen työministeri Arto Satonen (kok.) ei tullut valituksi Kelan pääjohtajaksi. Hän kertoo jatkavansa kansanedustajana.

Arto Satonen onnittelee Kelan tulevaa pääjohtajaa Lasse Lehtosta X-viestipalvelussa. “Menestystä tärkeän tehtävän hoitamiseen”, hän toivottaa.

“Omalta osaltani jatkan yhteiskunnallista vaikuttamista kansanedustajana”, Arto Satonen kertoo. “Keskityn jatkossakin erityisesti työelämän, talouden ja sosiaaliturvan kysymyksiin”, hän jatkaa.

Arto Satosen tehtävä työministerinä päättyy ennalta sovitusti ensi tiistaina.

  • harri

    rankka työ jatkuu monta vuotta ennen eläkettä ja leivänpäälliset ja tulot putoaa kun hyvä/veli ei nyt toiminut mutta jaksuja!järki sentään voitti ja osaaminen.

    • sepekantonen

      Noh, kokkari se Lehtonenkin on, mutta kelpasi persuille paremmin. Ovat vissiin unohtaneet korona-ajan kritiikkinsä.

Kommentointi ei ole käytössä.