Sunnuntaina 7. joulukuuta Laviassa Salen pysäköintipaikalla vaalea Skoda Octavia törmäsi vihreään Volkswagen Poloon ja aiheutti isot vauriot. Törmäilijä poistui paikalta ilmoittamatta tapahtuneesta asianomistajalle tai poliisille. Poliisi ja asianomistaja toivovat asiasta havaintoja. Kankaanpään poliisin puhelinnumero on 0295 417 717.
KAUPALLINEN YHTEISTYÖ
Uusimmat artikkelit
- Aluevaltuutettu: Orpon-Purran hallituksella ongelmat ovat tiedossa, mutta korjaaviin toimiin ei ole ryhdytty
- Ari Salon kokoama näyttely kiertää kirjastoissa – ”Neljän vuoden sukututkimuksen eräänlainen tilinpäätös”
- Omenasato monin paikoin runsas, mansikkaakin poimitaan vielä
- Rekikoskella palkitaan satakuntalainen Vuoden kylä
- Nuorille lavatanssit Kiikassa, mukana suositut orkesterit ja TTK-opettaja
Tuoreimmat kommentit
- mä vaan.: "aamulehessä hyvä juttu kokkari artosta!eipä yllätä."
- Mökkiläinen: "Kiitos, hienoa toimintaa! Sitä vaan en ymmärrä, että miksi kalasaaliilla supia ruokitaan? Tämä viera..."
- villikissa: "Tämänlaisen politiikan ja heikennyksien jatkumistako te äänestäjät haluatte? Yrittäjienkin pitää mui..."
- mä vaan.: "jerryllekkin jotain faktaa mutta asia erikseen että sisäistääkö vai ajatteleeko vain palavia katuval..."
- Heli Kopteri: "Näihin toimiin on todellakin tarvittu kokoomusta, elinkeinoelämän juoksupoikia: Työttömyysturvan le..."
- mä vaan.: "kuinka niin vakuuttavasti vai mistä olet lukenut ja viellä geimeihin."






