Sastamalan keskustan liikennevalojen korjaaminen aloitetaan huomenna keskiviikkona. Henkilöauto törmäsi liikennevalotolppaan lauantai-iltana ja pakeni paikalta. Valot ovat olleet poissa käytössä kolarista saakka. Autoilija tuli S-marketin suunnasta ja yritti kääntyä keskustaan, mutta törmäsi sairaalan puolella olevaan liikennevalotolppaan. Tolpan valo-opastin irtosi törmäyksessä. Myös pylvään perustukset joudutaan uusimaan. Tampereen kaupungin liikennevaloyksikkö aloittaa korjaustyöt huomenna aamulla kello 9. Mikäli vakavia vaurioita ei löydy, valot saadaan toimimaan huomisen aikana.
KAUPALLINEN YHTEISTYÖ
Uusimmat artikkelit
- Sastamalassa ja Huittisissa havaittiin harvinainen tulipallo: “Koin erittäin kovan pamauksen”
- Ella Junnila voitti Göteborgissa
- Suunta-Sepoille menestystä aluemestaruuskisoissa Harjavallassa
- Historiallinen maaotteluedustus ja SM-mitaleita Vammalan seudun Voiman urheilijoille
- LP-Vampulan akatemiajoukkueen kausi alkaa vierasottelulla
Tuoreimmat kommentit
- mä vaan.: "aamulehessä hyvä juttu kokkari artosta!eipä yllätä."
- Mökkiläinen: "Kiitos, hienoa toimintaa! Sitä vaan en ymmärrä, että miksi kalasaaliilla supia ruokitaan? Tämä viera..."
- villikissa: "Tämänlaisen politiikan ja heikennyksien jatkumistako te äänestäjät haluatte? Yrittäjienkin pitää mui..."
- mä vaan.: "jerryllekkin jotain faktaa mutta asia erikseen että sisäistääkö vai ajatteleeko vain palavia katuval..."
- Heli Kopteri: "Näihin toimiin on todellakin tarvittu kokoomusta, elinkeinoelämän juoksupoikia: Työttömyysturvan le..."
- mä vaan.: "kuinka niin vakuuttavasti vai mistä olet lukenut ja viellä geimeihin."






