Tulipalo tuhosi autotallin ja lämpökeskuksen Huittisissa varhain sunnuntaiaamuna. Palokunta sai hälytyksen Vähäjoentielle kello 6.25. Päivystävä palomestari kertoi puolta tuntia myöhemmin, että rakennus on täyden palamisen vaiheessa. Sisällä oli traktori. Palokunta suojasi naapurirakennuksia.
KAUPALLINEN YHTEISTYÖ
Uusimmat artikkelit
- Jukka Pusa nousee kirkkovaltuustoon Sastamalassa
- Huittinen irtisanomassa velvoitteet laiminlyöneen nurmikonleikkaajan
- Tekninen lautakunta pysäytti Sylvään koulun luokkatilamuutosten hankinnan
- Mies löytyi kuolleena kotoaan Laviasta: Murhan tekotapa erityisen raaka ja julma
- Pelastuslaitoksella erikoisempi tehtävä Hartolankoskella Sastamalassa – kolme kuoli, yksi lähti karkuun
Tuoreimmat kommentit
- mä vaan.: "eipä vakuuttanut puhe,eipä ole yllätys."
- mä vaan.: "kaikki joukolla taputtamaan!"
- Mullikuhnuri: "Kun liitosalueiden koulut, päiväkodit, kirjastot, vanhusten hoivapalvelut ja muut on kaikki lopetett..."
- Pirkanmaan aluehallitus palautti vainajan säilytyksestä perittävän maksun valmisteluun - Alueviesti | Riippumaton ja itsenäinen kaupunkilehti: "[…] Pirha alkanee periä vainajan säilytyksestä 150 euron maksua […]"
- mä vaan.: "mitäs hyötyä siitä oli?kävihän satonenki lämpimässä kyselemässä väkee tänne ja nyt kaikkee on liikaa..."
- 50 miljoonan euron biokaasuhanke etenee Säkylässä: Yli 75 % raaka-aineista varmistettu aiesopimuksin - Alueviesti | Riippumaton ja itsenäinen kaupunkilehti: "[…] Auris Energian biokaasuhanke Säkylässä etenee prosessisuunnitteluun […]"







