Mikko Esko ja Urpo Sivula kohtasivat: VaLePa kärsi tappion TUTO Volleylle

TUTO Volley - VaLePa, 17.1.12026
VaLePan hakkuri Urpo Sivula ja TUTO Volleyn passari Mikko Esko kohtasivat verkon vastakkaisilla puolilla. Kuva: Suomen Lentopallo.

VaLePan hakkuri Urpo Sivula ja TUTO Volleyn passari Mikko Esko kohtasivat verkon vastakkaisilla puolilla. [c]Suomen Lentopallo[/c]

Miesten Mestaruusliigassa VaLePa hävisi TUTO Volleylle. Isäntäjoukkue otti voiton 3-1.

Alussa VaLePa oli hallitsevampi ja vei ensimmäisen erän luvuin 21-25. Loput päättyivät TUTO Volleylle 25-17, 25-23 ja 25-14. Varsin laadukkaisiin suorituksiin joukkueet eivät yltäneet.

VaLePan hakkuri Urpo Sivula ja TUTO Volleyn passari Mikko Esko kohtasivat verkon vastakkaisilla puolilla. Edellisestä kerrasta oli vierähtänyt tovi.

“Kyllä Meskon kikat aika hyvin tiedän”, sanoi Urpo Sivula. “Yritin ohjeistaa vähän torjuntaa, että mihin lähtee, mutta eihän se mitään auttanut”, hän jatkoi.

VaLePa kohtaa seuraavaksi Raision Loimun vieraissa keskiviikkona.

Tilasto

Jätä kommentti