
Sakki autoon ja menoksi, sillä lauantaina on luvassa metkaa tekemistä koko perheelle –
Sastamalassa Tervakallion leirintäalueella järjestetään nimittäin ratkiriemukas Talvirieha.
Ohjelmassa on kaikenlaista mukavaa puuhaa kuten erilaisia leikkipisteitä, ongintaa, pujottelurata ja kasvomaalausta.
Ponin selkäänkin pääsee, kun Talikkotiimiläiset järjestävät talutusratsastusta. Nälkä pysyy hyvin loitolla, kun käy puuhastelun lomassa välillä lettupisteellä herkuttelemassa, ja puffettikin on auki.
Talvirieha on lauantaina 14.3. klo 12-16., ja se on osallistujille maksuton tapahtuma – talutusratsastuksesta ja sapuskoista veloitetaan pieni korvaus.

Päivä kun on touhuttu perheen pienimpien kanssa riehakkaissa merkeissä, onkin illalla sitten aikuisten vuoro vaihtaa viihteelle Tapahtuma- ja juhlatalo Tiilihovin tiloissa.
Juhlalliseen iltaan on varattu aimo annos hersyvää huumoria, lavalle nousee nimittäin peräti viisi eri Stan Up-koomikkoa Petri Hankosen isännöiminä. Nauruun tikahtumisen vaara on siis olemassa, ja kannattaa ottaa huomioon.
Lavalla nähdään Hankosen lisäksi Arimo Mustonen, Karoliina Virkki, Sanna Maksimainen ja Arttu Järvinen. Tiilihovin Stand Up Clubille ovet aukeavat klo 18, ja lippuja on saatavana ennakkoon tai ovelta.









