Rattijuoppo romutti autonsa Vammalassa

19-vuotias nainen menetti ajoneuvonsa hallinnan perjantaina aamuyöllä Sastamalan Vammalassa.

Alustavan paikkatutkinnan mukaan Itsenäisyydentietä keskustan suunnasta kaahannut nainen osui oikealle kaartuvassa mutkassa reunakivetykseen. Osuman jälkeen auto ajautui viheralueelle, osui puuhun ja päätyi lopulta poikittain takaisin ajoradalle.

Auto vaurioitui kolarissa pahoin. Ambulanssihenkilöstö tarkasti kuljettajan sekä kyydissä olleen matkustajan vammojen varalta, mutta jatkohoidon tarvetta ei ilmennyt.

Kuljettajaa epäillään törkeän liikenneturvallisuuden vaarantamisen lisäksi törkeästä rattijuopumuksesta. Puhalluskokeen tulos oli 0,86mg/l.

  • Nimetön

    Ei naiset vaan osaa edes selvinpäin ja nyt oli otettu pari rohkaisevaa liikaa.mutta hyvä oli yritys,siitä naisesta on paha laittaa paremmaksi joka kokemäenjokeen ajoi siittimensä.

    • Vauhti-mimmi

      Mitä ei naiset osaa? Ajaa autoa vai? Tuletko kokeilemaan niin yllätyt. On myös naisia jotka oppivat ajamaan autoa jo heti kun jalat polkimille ylettyy joten olehan hiljaa äläkä yleistele. Rattijuoppoja on kyllä enemmän miehissä ja heissäkin on tunareita ja liikenteen jarruja ihan selvinkin päin. Kyseinen nainen ei tosin ehkä osaa ajaa kunnolla kun tuollaisella paikalla kolaroi noilla lukemilla.

      • Nimetön

        Ei olisi kannattanut vastata provoon. Nyt nuo yhden sanan osaavat peruskoulun ala-asteen pikku-Kallet taas innostuvat.

  • Klapinpinooja

    Saahan, ajoihan tuokin ja monet ajaa monia kertoja vuodessa ja ilman korttia sitäpaitti ja aina vaan saa ajaa…

    • Nimetön

      Sinun logiikallasi minkä tahansa rikoksen saa tehdä, koska niitä tehdään koko ajan. Kotiisi voidaan ilman tunnontuskia murtautua ja sinä vaan toteat, että saahan niin tehdä, koko ajanhan niin tehdään. Kannattaako nyt ihan julkisesti kampanjoida rikollisten puolesta edes huonon huumorin varjolla? Yllytät yksinkertaisimpia rikoksiin. Laita nyt se kossupullo kiinni ja takaisin piiloon klapipinoosi!

Kommentointi ei ole käytössä.