Pelastuslaitos sai maanantaina vähän iltayhdeksän jälkeen hälytyksen saunapalosta Sastamalan Keikyässä Villiläntiellä. Vanhempaa pihasaunaa oli lämmitetty ja savua tuli rakennuksen välipohjaan. Tulipaloa ei kuitenkaan löytynyt. Piippu ei vetänyt naakanpesän vuoksi. Sauna oli ilmeisesti ollut käyttämättä jonkin aikaa.
KAUPALLINEN YHTEISTYÖ
Uusimmat artikkelit
- Sateet nostivat vesistöjen korkeuksia: Punkalaitumenjoki tulvi
- Uimavedet puhtaita Sastamalassa
- Eläkkeensaajilta kannanotto: “Viedäänkö meiltä kohta tuhkatkin pesästä?”
- Tomi Moisio tutustui takomiseen toipuessaan leikkauksesta – ”Sitä mukaa kun leikkaushaavan arpi parani, vasara kasvoi”
- Kortti kuivahtamaan Kokemäellä
Tuoreimmat kommentit
- Kommentoiti: "ei se silta ole vaarallinen vaan sillä ajavat. haiskahtaa hieman jos tuossa yksikseen törmäilee. sen..."
- mä vaan.: "varmasti palaa joten älä huoli kyllä saat arton tekemää purilaista vielä!mahtoiko syödä tiskin alta,..."
- Mää Vaan: "Todella maukkaat hampurilaiset Arto teki aikanaan Superin päädyssä olleella grillillä. Toivottavasti..."
- mä vaan.: "noista pelkkiä takapyöriä kuluttavista ja pahaa ääntä päästävistä nulikoista vois myös seurata/ratsa..."
- mä vaan.: "onnistunut puolikausi tyäministeri!"
- Seppo: "Arto teki hyvää duunia ja sai melkein palkinnoksi suojatyöpaikan Kelasta"






