Keskiviikkona iltapäivällä Säkylässä palokunta sai automaattihälytyksen keskustan marketista. Tulipaloa ei kuitenkaan ollut. Kaupassa oli laitettu tuulikaapin lämpöpuhallin ensimmäistä kertaa kesän jälkeen päälle. Lämmittimeen oli ilmeisesti kertynyt pölyä, mikä laukaisi hälytyksen. Palokunnalle ilmoitus tuli noin kello 15.50.
KAUPALLINEN YHTEISTYÖ
Uusimmat artikkelit
- Sastamalan keskustassa vesihuoltotyömaa Liekolankadulla: Katkojen jälkeinen sameus poistuu juoksuttamalla
- Pintavedet viilentyneet Sastamalassa, sinilevää ei ole havaittu
- Veera Mattilalla tilaisuus yrittää EM-rajan puhkaisua
- Partiolaisia kannustetaan kännykättömään leirielämään Kokemäellä
- Lempäälän Asuntomessut alkavat perjantaina – Sastamala mukana esittelemässä tonttitarjontaa ja matkailupalveluja
Tuoreimmat kommentit
- Mullikuhnuri: "Kirkkaat tievalot syventävät varjoja metsässä, josta hirvet ja kauriit säntäävät tielle. Harvemmin h..."
- Jukka Matias Keskinen: "Jos Artsilla onkin turvallisen ja sujuvan ajon fetissi. Itselläni on omassa autossa Led ajovalot, mu..."
- sepekantonen: "….”Suurkiitos vielä teille asian junailusta puoliväliriihen yhteydessä”, Vapaavuor..."
- sepekantonen: "Mitkä eivät liity? Hyvä kuitenkin, että onnistut myöntämään edes osan ja siten todistaen oman alkupe..."
- Jerry: "Osa noista pitää paikkansa. Osa taas ei liity mitenkään vassareihin. Kun nyt halusit hypätä historia..."
- sepekantonen: "8 tunnin työpäivä, vuosiloma, yleinen ja yhtäläinen äänioikeus, peruskoulu, kirjastolaitos ja niin e..."






