KUUNTELE JUTTU – Kiikoisissa sähkönjakelu ja puhelinliikenne häiriintyivät pahasti tapaninpäivän myrskyn seurauksena. Sen sijaan vedenjakelu saatiin sujumaan varajärjestelmällä, vaikka vedenottamon toiminta pysähtyikin. Kunnassa on vähitellen toivuttu vaurioista, mutta viimeisimmät lumisateet ovat jälleen tuoneet mukanaan uusia sähkökatkoksia. Kunnanjohtaja Tapio Rautava kertoo myrskyn aiheuttamista ongelmista.
KAUPALLINEN YHTEISTYÖ
Uusimmat artikkelit
- Käsi sydämellä: Pitkän uran perhepäivähoitajana tehnyt Pirjo Ojansivu: “Lapset tarvitsevat sylejä ja rakastavia aikuisia”
- Summer Festit viikon päästä – Nimekkäitä esiintyjiä ja Afterparty-jatkot, lauantaina lapsille omat festarit
- Katariina Ristimäki ja Markku Salminen palkittiin Sastamalan Avainhenkilöinä
- Kolmiloikkaaja Niko Simola ja juoksija Elli Punto Hämeen mestareita
- Kauvatsalle suunniteltuja Takajärven tuulivoimaloita vastustetaan kyltein ja somessa
Tuoreimmat kommentit
- Jerry: "Joillekin pääasia on, että saa valittaa ja esittää omia ’oikeita’ näkemyksiään. Voihan olla, että Ju..."
- Kauvatsalle suunniteltuja Takajärven tuulivoimaloita vastustetaan kyltein ja somessa - Alueviesti | Riippumaton ja itsenäinen kaupunkilehti: "[…] Sääksjärven lähellä vireillä oleva tuulivoimahanke herättää vastustusta Kokemäellä […..."
- sepekantonen: "Tuossa yläpuolella kehuu maajussi satoaan. Olet sinä melkoinen seppä."
- Houhajärvellä kesäleirillä ilmenneiden sairastumisten syy selvisi laboratoriotutkimuksissa - Alueviesti | Riippumaton ja itsenäinen kaupunkilehti: "[…] Houhajärvellä lastenleiri keskeytetty sairastapausten vuoksi […]"
- Jukka Matias Keskinen: "Onko kukaan KOSKAAN kuullut että yksikään maan-, juuresten- tai marjanviljelijä olisi ainakaan julk..."
- 40-vuotiasta Satakunnan Kansansoutua juhlitaan omatoimisella vesistöretkellä Keikyästä Kyttälään - Alueviesti | Riippumaton ja itsenäinen kaupunkilehti: "[…] Souduissa sadekin muuttuu paisteeksi – Satakunnan Kansansoudun 40-vuotista historiaa juhli..."