
Poliisi piiritti lauantaina aamupäivästä alkaen Huittisten Ristikankaalla Toivarintiellä omakotitaloa.
Asunnossa oli 47-vuotias mies, jonka hallussa oli useita erilaisia aseita. Päivän aikana mies ampui asunnosta useita laukauksia.
Tilanne ratkesi iltapäivällä neljän aikoihin, kun mies sytytti talon palamaan ja pakeni autolla paikalta. Lyhyt takaa-ajo päättyi, kun mies ajoi poliisin asettamaan piikkimattoon ja hänet saatiin kiinni.
Noin 250 neliön kokoinen omakotitalo tuhoutui palossa täysin. Päivystävän palomestarin mukaan jälkisammutus ja -raivaus jatkuvat pitkälle yöhön.
Poliisin mukaan kukaan ei loukkaantunut tapahtumissa.








Vanhana voi kiikkustuolissa muistella tätä juhannusta: “Juu, sillon tuli vähän otettua. Ja tuli siinä ammuskeltuakin. Nii.. ja talokin palo. Mutta olen minä kova poika kestämään viinaa.”
Surullinen Juhannus perheelle.
yritystä!!!!!!!!!!!
Noin käy vain, kun tilanne kärjistyy. Voi vain kysyä, onko apua haettu ajoissa/onko siihen reagoitu. Otsikoissa on jo myöhäistä. Kalliiksi käy kaikille osapuolille.
Hyvä kun noita pyssyjä on läjäpäin monessa pirtissä, on sitten ottaa kun tarvitsee.
Talon omisti ilmeisesti vaimo.
Yleensä mies haluaa tuhota sen kostoksi.
Aseet pois. Voimia perheelle kaiken kauheuden keskelle.
Pikkusen kovempi jätkä!