Jari Andersson Kokoomuksen piirijärjestön puheenjohtajistoon

Sastamalan kaupunginhallituksen puheenjohtaja, rehtori Jari Andersson valittiin Kokoomuksen Pirkanmaan piirijärjestön ensimmäiseksi varapuheenjohtajaksi.

Puheenjohtajaksi äänestettiin Leena Kostiainen Tampereelta. Kolmannella kierroksella hän voitti Anderssonin äänin 66-61. Puheenjohtajuutta tavoitteli neljä ehdokasta.

Varapuheenjohtajavaalissa oli Jari Anderssonin lisäksi viisi ehdokasta. Toiseksi varapuheenjohtajaksi valittiin Juho Ojares.

  • Nimetön

    Tikun työt tekee Taku jos Tiku ei ehdi ja päinvastoin. Hätätilanteessa myös Hupu on käytettävissä, jos Lupulla on este.

  • Nimetön

    Ja jos ongelma on paha, esiin astuu Heluna ja Iines, aivan kuin tapana on ollut jo vuosia!

    • juuri näin

      ….mutta Hessu lähtee kalaan ja Pelle Peloton ilmaantuu kuvaan kun sitä vähiten odottaa….

  • Nimetön

    … jos karhukopla väijyy lähistöllä, niin Hannu Hanhi navigoi turvasatamaan..

    • aku ankka tuntuu olevan hallussa

      Muodostaako Satonen…Lahti…..ja. Andersson tämän koplan….kuka on silloin Hannu Hanhi…Karesko…

      Toista oli gotham cityssä…

  • Nimetön

    Hannu Hanhella on hyvät suhteet Roopeen ja Roope on tunnetusti pihi, jopa saita!

  • Nimetön

    Olkaa ylpeitä sastamalalaiset pojistanne Artosta ja Jarista. Pojat ovat saaneet kunnon isänmaallisen kotikasvatuksen ja se näkyy. Mannerheimikin kuvassaan poikien kotisalin seinällä hymyilee tyytyväisenä. Jälkikasvua on ja kotikunta saa siitä nauttia.

    • Niin tärkeetä

      Se on muuten tärkeää että on mukuloita kun tekee paljon töitä ja käyttää aikaansa tuollaisissa tehtävissä. Sit jos olis mukuloita täällä huudettais et ei välitä mukuloistaaan. Enemmän surisin sellasten ihmisten mukuloita joiden isät ja äidit ei koskaan kotona.

      Meitä on kahdenlaisia sastamalalaisia. Meitä joilla on aikaa lukea ja kirjoitella toisillemme kivoi viestejä näille palstoille ja sit niitä joilla on enemmän elämäs muuta. Nytkin vois olla mukuloitten kanssa, mut ei viitti. Ei viitti myöskään lähteä urheileen. Munlaisia on tässä kyläs helvetisti. Siks oon päättäny lähteä ens vaaleis ehdolle et saadaan asioiden hoitoon vauhtia ja suomi nousuun. Munlaisia on paljon ja siks läpi meno on varma.

Kommentointi ei ole käytössä.