Mopoauto ajautui päin puuta Risto Rytin kadulla Huittisissa hieman ennen seitsemää sunnuntaiaamuna. Onnettomuus sattui Lidlin ja Härkäpakarin välisellä osuudella. Auton kuljettaja ja yksi matkustaja loukkaantuivat.
KAUPALLINEN YHTEISTYÖ
Kommentointi ei ole käytössä.
voi poloista!
voi pientä pahvi boxia! :c
Taas Risto Rytin tiellä. Eikös siellä ole hyvä näkyvyys ? Kuva on hurjan näköinen, toivottavasti ei käynyt matkustajille todella pahasti. Lunta näyttää tielläkin olevan . Paranemista toivon !
Kuinka puu on juur tuohon paikkaan kasvanut? Ennenkö jo kun moppi siihen törmäsi, vai vasta myöhemminkö? Älä Helena matkustajista huolehdi. Huolimattomuudesta joutuu joskus maksamaan. Ei tollasta moppia 40 km/h maximinopeudessakaan pois tieltä ja päin kadunvarsipuuta saa muuta kuin koheltamalla. Lujempaahan mopilla ei saa eikä voi ajaa.
Noi muovi kipot tars lailla kieltää eikä päästää lainkan liikenteen sekaan!
Auto on aina vaarallinen, mutta etenkin nämä pienet autot ovat vaarallisempia, kun niiden turvallisuus on vähän niin ja näin….
Ettei vaan olis ollu Turmiolan Tommi liikkeellä?
Voi Piltti Mössönen!