Sastamalan Kiikassa keskustan alueella Kikkerlänjoen-Meskalan sekä Kulmuntilan ja Kilpijoen alueella Kokemäenjoen itäpuolella on katkos vedenjakelussa keskiviikkoiltana. Sastamalan Veden mukaan katkos alkaa noin kello 22 ja on ohi kello 02.00 aikaan.
Vedenjakelukatkos johtuu vesijohdon kytkentätyöstä. Sen jälkeen vedessä voi ilmetä laatu- ja värihäiriöitä. Asiakkaita pyydetään huuhtelemaan vesijohtoa ennen veden käyttämistä.








katkaskaa sähkötkin saman tien niin kiikkalaiset sais olla rauhassa omissa oloissaan
Kiva kun on oma kaivo
Varatkaa nyt pariin muoviämpäriin aamukahvia varten vettä.
Omavaraisuus kunniaan! Saa siinä olla pitkä pino säilykepurkkeja kriisivarana, mutta jos ei VETTÄ oo, ei mittään oo…
Teidän parastahan noi vesi – laitoksen asentajat ajattelee,,,,,,,,,,,,,,, Uutta pitää tehdä,
ja saneerata,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Älkää aina kitiskö ,,,,,,,,,,,,,,,
Yllätys! Kiikkalaisena olisin ollut kiitollinen veden katkaisijoille jos olisivat ilmoittaneet veden katkeamisestä kirjallisesti , lopulla. ..
Ei kaikki ihmiset ole jatkuvasti netissä ja alueviesiin sivuilla !
Surkeaa informointia todella. Vanhempi polvi ei roiku netissä kaikenaikaa. Salen ilmoitustaululle isoilla punaisilla kirjaimilla seuraavan kerran, kiitos!