Sunnuntaina iltapäivällä poliisi sai Huittisissa ilmoituksen valtatiellä 2 Kokemäen suuntaan kävelleestä nuoresta miehestä, joka tukki toisen ajokaistan. Saapuessaan poliisi tapasi 17-vuotiaan miehen mopon päältä matkalla takaisin Huittista kohti. Alkoholia nuorukaisella oli uloshengitysilmassa 1,37 mg/l ja myöhemmin poliisiasemalla tarkkuusalkometrissä 0,73 mg/l. Mies määrättiin väliaikaiseen ajokieltoon. Tapahtunutta tutkitaan törkeänä rattijuopumuksena ja liikennerikkomuksena.
KAUPALLINEN YHTEISTYÖ
Uusimmat artikkelit
- Sastamalalaisen Leila Haunian käsityöt ilahduttavat tuttuja ja tuntemattomia
- Huittinen siirtyy Rauman seutukuntaan – Muutos on ennen kaikkea tilastollinen ja hallinnollinen
- Kiikan seurakuntatalon myynti läpi yksimielisesti
- Stubb noteerasi Kunnarin tuuletuksen: “Sellaista nyrkinheiluntaa, että housut pois!” – Katso video
- Huittinen vetää datakeskustoimijoita keskeisen sähköön liittyvän edun vuoksi
Tuoreimmat kommentit
- Heli Kopteri: "Näin se on! Media unohtaa yleensä vasemmistolaisen aggressiivisuuden ja kukaan ei edes kuiskuttele ä..."
- Omituinen höpöttäjä: "Sähkön hinta nousee ja vesi kallistuu. Työllisyysvaikutus voi rakennusvaiheessa olla iso, mutta sitt..."
- Jukka Matias Keskinen: "Monessa kunnassa jauhetaan tätä samaa asiaa, vaikka mitään konkreettista ei syytösten takana ei ole...."
- Heli Kopteri: "Missä on ne äärioikeistolaiset Sastamalassa? Tules Jenni Jokinen nyt vastaamaan! Tai edes selittämää..."
- Heli Kopteri: "Kerro missä Sastamalassa on äärioikeistoa? Ketkä ovat ja ketkä sen ovat tunnistaneet ja tunnustaneet..."
- Jerry: "Nyt alkoikin näköjään Helin puntti tutisemaan, kun hänen kannattamaansa äärioikeistoa uhataan. Kukas..."







