Suomelan A-joukkue jatkoon Taitaja9-kisassa

Laviasta Suomelan koulun A-joukkue eteni jatkoon Taitaja9-kisan paikalliskilpailusta Sataedun Kankaanpään toimipisteessä.

Kolmanneksi sijoittuneessa joukkueessa kilpailevat Hermanni Keskikiikonen, Akseli Myllymaa ja Roosa Rintala. Paikalliskilpailussa oli mukana 18 joukkuetta.

Aluekilpailu Kankaanpäässä käydään 10. joulukuuta. Siihen osallistuu neljästä satakuntalaisesta paikalliskilpailusta neljä parasta joukkuetta. Kaksi etenee toukokuussa Turussa järjestettävään finaaliin.

Valtakunnallisen Taitaja9-kilpailun tavoitteena on tukea nuorten ammatinvalintaa ja lisätä kädentaitoa vaativien alojen tuntemusta.

  • Nimetön

    Eikös nuo kaikki ole Kiikoslaisia nuoria,onnea heille! Tämä kolmanneksi tullut joukkue.

  • Nimetön

    Onnittelut Lavian Suomelan koululle ja sen kiikoslaisille oppilaille! Onnea myös jatkokilpailuihin! Olette fiksuja upeita nuoria!

Kommentointi ei ole käytössä.