
Sastamalan kaupungin elinkeinopalvelut ja Vammalan Yrittäjät ry järjestävät leppoisan ja lämminhenkisen verkostoitumisillan uusille ja uudehkoille, eli yritystoiminnan lähivuosina aloittaneille sastamalalaisille yrittäjille. Tilaisuus pidetään Liekorannassa tiistaina 30. marraskuuta klo 18-20.
Puhujavieraaksi saapuu myyntikuiskaaja, markkinoinnin apumies Pasi Rautio, joka on valmentamisen, puhumisen, myynnin ja markkinoinnin ammattilainen.
Leader Joutsenten reitin Petri Rinne ja Eeva Raukko kertovat yritystukimahdollisuuksista. Paikalla on tietysti myös elinkeinopalvelujen ja yrittäjäyhdistyksen väkeä.
Tapahtuman tarkoituksena on tarjota tilaisuus verkostoitua ja tutustua toisiin yrittäjiin, sekä kuulla erilaisista yrittäjille suunnatuista palveluista.
Verkostoitumisilta on maksuton ja avoin kaikille kiinnostuneille, mutta tarjoilujen vuoksi ennakkoilmoittautuminen 26.11. mennessä https://sastamala.tapahtumakalenterit.fi/






