Varhain sunnuntaina Kokemäellä Siltakadulla jäi kiinni päihtynyt kuljettaja. Ulkomaalainen mies puhalsi törkeät 1,4 promillea. Hän oli liikkeellä henkilöautolla. Poliisi pysäytti matkanteon kello 03.50.
KAUPALLINEN YHTEISTYÖ
Uusimmat artikkelit
- Mattila, Kotaja ja Rummukainen nimettiin huippujen valmennusryhmään
- Tupahoiva asiakkaiden mielestä Pirkanmaan parhaimmistoa
- 100-vuotias Sastamalan 4H-yhdistys juhli Seukulla – puheenjohtaja hillitsi itseään pitämästä tunnin puhetta
- Ylen suosittu lukumaraton uppoutuu sastamalalaisjuurisen Saara Rostedtin romantasiaan – luvassa haltioita, demoneja ja rakkautta
- Mikko Esko ei pääse uudessa roolissaan ottamaan mittaa pelaajauransa viimeisestä joukkueesta
Tuoreimmat kommentit
- Jerry: "Nykyvanhemmat tuntuvat nauttivan valittamisesta. Ei siinä kannata turhaan takertua pikkuasioihin. Se..."
- raijalehto: "Eiköhän tämä “vainoaminen” saisi jo riittää. Annetaan nyt yrittäjälle ja kuljettajille t..."
- Mää Vaan: "Onko ne keikyäläiset poistumiskiellossa kun eivät pääse sieltä kylältä pois, siinä vasta säästää kun..."
- mä vaan.: "totta joka sana."
- Jukka Matias Keskinen: "K-Market Äetsässä remontti ei ainalaan ole rahasta kiinni. Kauppa on varmasti Pirkanmaan tai ehkä jo..."
- mä vaan.: "jerrylle vinkki taas että älä ota ittees vaikka kaikki asiat ei mene kuten toivot(minä,minä).muillak..."







