Yleisessä saunassa Säkylässä Katismaantiellä tuli öljylämmitteisen kiukaan yläpuolelta käryä lauantai-iltana puoli seitsemän korvilla. Päivystävä palomestari kertoo, että palokunta kävi varmistamassa tilanteen. Tulipaloa ei syttynyt.
KAUPALLINEN YHTEISTYÖ
Uusimmat artikkelit
- Valtuustoaloite: “Äärioikeistolainen liikehdintä näkynyt Sastamalassa” – Kaupungilta vaaditaan toimia nuorten radikalisoitumisen ehkäisemiseksi ja sitoutumista turvallisiin tapahtumiin
- Lentopallon superpäivä huipentui Porilaisten marssiin – “Dig This” -joukkue viihtyi EM-tunnelmissa Sastamalassa
- Tuotanto käynnissä Suomen ainoalla sokeritehtaalla Säkylässä
- Hallinto-oikeus: Ylistenrannan leirikeskuksen myyntiä ei saa panna täytäntöön
- VaLePa kaatoi Akaa-Volleyn pitkällä kaavalla
Tuoreimmat kommentit
- mä vaan.: "paistaa lyhyessä romaanissa että vaikuttaa kaupungin(ns) taloudellinen tilanne….noh.mitäs pien..."
- timolehtinen: "Aurinkopaneleista saa kyllä kivasti kesällä esimerkiksi mökki-telkkariin sähköä, mutta juurikaan muu..."
- mä vaan.: "hienoa että kiikkakin piristyy ton edesmenneen vammalan sivussa joka myös kuihtuu tai on jo kuihtunu..."
- mä vaan.: "asumiskulut korkeat ja kaiketi tää kyytijuttu.ehdotan että pyöritä maapalloas ja muuta muualle,kauva..."
- mä vaan.: "ei se purkaminenkaan ole kannattavaa mutta usko vaan niin vammalan edustajat kyllä lyövät nyrkkiä pö..."
- tikapuuhermo: "Mikään muu ei ole kannattavaa kuin purkaminen.? Noin kauniit talotkin. Vammalan komein rakennus, Van..."







