
Sastamalan Hopulla toimiva eläintarvikeliike Musti ja Mirri muuttaa S-marketiin Itsenäisyydentielle.
Musti ja Mirri -ketjun yrittäjä Rita Mäkineste pääsee aloittamaan uusissa tiloissa 3. heinäkuuta. Alunperin ketjun suunnitelmissa oli liiketilat uudessa Citymarketissa.
Mäkineste iloitsee tulevasta muutoksesta, liikepaikan vaihtuminen Keskon hypermarketista Osuuskaupan S-marketiin ei ole pettymys, päin vastoin.
“S-marketiin remontoidaan meidän tarpeitamme vastaavat tilat. Sijainti on Eläinklinikka Viksua vastapäätä, joten asiakaskuntaa liikkuu näillä kulmilla muutenkin. Saamme hyvän näkyvyyden. Ja meille pääsee kätevästi myös kävellen, olemmehan melkein kaupungin keskustassa”, hän miettii.
Osuuskaupalle uusi vuokralainen merkitsee palvelutarjonnan laajentumista. S-market -ryhmäpäällikkö Anna Mari Koutroukides kertoo muutostöiden alkavan näinä päivinä.
“Noin 140 neliön liiketila rakennetaan vuokralaiselle myymälän uudelleen järjestämisellä ja tilan käytön tehostamisella. Meistä on hienoa tarjota asiakkaillemme enemmän palveluja saman katon alta”, hän sanoo.
Muokattu, korjattu neliömäärä klo 16.38.








Onhan siinä lähellä toinenkin eläinlääkäri paikka,ei pidä unohtaa tätäkään!!
Siis ko. kaupalla ei ole mitään tekemistä eläinlääkärin kanssa….?
Hyvä ratkaisu, keskusta-alueelta voi kävellen poiketa ostamaan mustille muonaa.
Superille asti ei viitsisi kävellä.
Uimahalliin täytyy jatkossa mennä Roismalan suuntaan, jos huhu sen rakentamiseksi Superin lähelle pitää paikkansa.
Hieno juttu! Eläkeläisten ruokalaskua halpuutetaan näppärällä ja huomaamattomalla tavalla.
Näin tekee osuuskauppa väki
Sopii mainiosti apajan yhteyteen.
Musti ja Mirri muuttaa, molemmat kuvassa. 😉
Hyvä juttu, joku sentään muuttaa keskustan liepeille.
Kahvilalle olisi myös kysyntää. Vink vink.
Kummassa liikkeessä mahtaa olla halvemmat muonat? Pelastuskoiran kaulassa olevaa tynnyriä ei taideta silti viskillä täyttää.
Misti ja Murri on hyvä juttu!