Liikenneviraston mukaan sorateille ennustetaan normaalia helpompaa kelirikkoa pääosaan maata. Päällystetyt tiet puolestaan ovat kärsineet talven lauhoista ja sateisista keleistä selvästi tavallista enemmän. Halkeamia on paljon, samoin reikiä ja vaurioita päällysteissä. Vilkasliikenteiset tiet ovat urautuneet nastarengaskauden aikana.
KAUPALLINEN YHTEISTYÖ
Uusimmat artikkelit
- Mouhijärven Vuoden Yrittäjä Esko Virtanen: “Yrittäjyys on tuntunut itselle parhaalta vaihtoehdolta”
- Sastamalan Vuoden Yksinyrittäjä Minna Koski-Orpana: “Tärkeintä on se, että saan tehdä sitä, mistä tykkään”
- Peltovirroille Sastamalan Vuoden Yrittäjä-palkinto: “Tottakai se tuntuu hyvältä, että kova työmme huomataan ja sitä arvostetaan”
- Suodenniemen Vuoden Yrittäjä -palkinto Väissin veljeksille: ”Emme osanneet ajatella, että saisimme tämän tunnustuksen””
- Kokemäki luopumassa Risten ja Tuomaalan kouluista mahdollisimman nopeasti
Tuoreimmat kommentit
- mä vaan.: "jerry on oikeen persu/kokkari ja niin minä minä kun vaan olla voi ettei tiedä raukka itekkään!"
- Ansku: "On hyvä varilan urheiluhallissakin pelataan välillä."
- Jerry: "Ja poliisit lienevät samassa juonessa mukana, kun varoittelevat äärioikeiston vaarasta? Samoin kaikk..."
- Setämies: "Juuri näin! Ilahduttavaa lukea tekstiä, jonka kirjoittaja näkee asiat yli viherr-vasemmiston sumutta..."
- sepekantonen: "Katsojamäärien perusteella olet väärässä."
- sepekantonen: "No mitä hemmettiä? Vertaatte tosissanne pride-marssia supon antamiin varoituksiin. Ei herranjumala t..."







